Dropss – Internet do 20Mb/s bez zobowiązań za 49,90zł

przez admin dnia 19 września 2014

Dzisiaj przyjrzymy się ofercie Dropss, która w ostatnich dniach jest mocno promowana w mediach.

Na stronie internetowej znajdziemy informację „powered by Netia”, można się więc domyślać, że jest to oferta Netii pod nową marką.

→ Przejdź do strony z ofertą – Internet Dropss

 

Szczegóły oferty – Internet bez lojalki za 49,90zł

Dropss - Internet 20Mb za 49,90zł

Internet w Dropss dostępny jest wyłącznie z jedną prędkością – do 20Mb/s. Prędkość ta dodatkowo może okazać się niższa w przypadku posiadania słabszego łącza internetowego.

Zaletą jest możliwość podłączenia usługi zarówno w przypadku posiadania łącza Netii jak i łącza Orange. W tym drugim wypadku zapłacimy jednak 10 zł wyższy abonament.

Jedna prędkość jest największą wadą oferty i wynika ona zapewne z możliwości technicznych łączy kablowych. Jednak dlaczego nie zostanie udostępniona oferta dla bardziej wymagających klientów, tożsama z Netia Foton?

Dropss chwali się czystą ofertą, bez limitów, bez kary za zerwanie umowy czy utrzymanie łącza.

Niewątpliwie jest to coś wartego uwagi, jeżeli nie planujemy uwiązywać się z obecnym operatorem na okres 24 miesięcy. Usługi stają się coraz tańsze a sam Internet szybszy. Dlatego też często nie warto podpisywać długich umów. Niestety, krótkie umowy zazwyczaj są droższe, stąd też trzeba pójść na jakieś ustępstwa.

Drugą, równie ważną przewagą Dropss’a jest brak opłaty za utrzymanie łącza. Wszystkie osoby planujące czystą ofertę internetu od Orange wiedzą o co chodzi. Tam sam Internet i w/w opłatą kosztuje ok. 70zł.

Niestety mamy jedno ważne ograniczenie: oferta Dropss dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów Netii.

 

Opłaty

  • Abonament: 49,90 zł za 20 Mb/s w technologii LLU (również na łączach Orange)
  • Abonament: 59,90 zł za 20 Mb/s w technologii BSA
  • Opłata aktywacyjna: 49 zł

Jeżeli będziemy chcieli otrzymywać fakturę papierową to trzeba będzie ponieść jeszcze dodatkową opłatę 5 zł.

Dodatkowo, jeżeli będziemy chcieli również otrzymać router, trzeba będzie zapłacić dodatkową opłatę aktywacyjną w wysokości 129 zł. Abonament za dzierżawę routera wynosi natomiast 1 zł/miesięcznie.

Lepszym wyjściem jest tutaj kupno routera we własnym zakresie. Wtedy otrzymamy go na własność. W ofercie Dropss, po zakończeniu umowy router będziemy musieli natomiast zwrócić.

Umowa z Dropss podpisywana jest na czas nieokreślony. W każdej chwili możemy zrezygnować z usług zachowując miesięczny okres wypowiedzenia.

 

Wnioski

Dropss Internet bez zobowiązań

Grupą docelową nowej oferty są przede wszystkim klienci sieci Orange korzystający z Neostrady. Przechodząc do Dropss’a będziemy mogli uzyskać cenę 49,90zł miesięcznie zamiast 88,24 zł w Orange (59zł + 29,24zł za utrzymanie łącza).

Jest to niewątpliwie świetna oferta dla tych właśnie klientów, a jednocześnie największe wydarzenie od czasu udostepnienia łączy TP (obecnie Orange) innym operatorom.

 

Więcej:

9 komentarzy

KOrzystałam z usług neostrady i właśnie głównym powodem dla którego zrezygnowałam była opłata za utrzymanie łącza (wysoki abonament ogólny) i mała elastyczność wyboru, niska jakość…

by Jena on 21 września 2014 at 09:21. Odpowiedz #

ja t sie z neo zegnam, to fakt wyboru za duzego nie ma fajnie ze dropss sie przyturlal mam w koncu jakas alternatywne, i bede mogla korzystac tylko z netu a nie tych wszystkich dodatkow no i wiadomo uklon za brak oplaty za lacze

by elza on 22 września 2014 at 09:07. Odpowiedz #

Cena w porządku, brak umowy i wszystko w temacie, takiego internetu jak dropss właśnie mi trzeba

by Monika on 22 września 2014 at 20:52. Odpowiedz #

dodam jako student że dla mnie super oferta, kable orang esa praktycznie wszedzie, a zrezygnowac zawsze moge, jak się pokłóce z lokatorami….:P

by robson on 27 października 2014 at 20:41. Odpowiedz #

podziękowałam neostardzie zgłoszenie wysłane do dropssa, nawet szybko załatwione a necik śmiga jak ta lala w końcu!

by kapusta on 28 października 2014 at 10:13. Odpowiedz #

narazie drops jest 2 miesiące i jest, ciekawe jak bedzie później , jak przybędzie użytkowników, jak będą sobie radzić, w sumie to netiowy net to pewnie da rade

by tylman on 10 listopada 2014 at 16:24. Odpowiedz #

no fakt, dropss daje póki co najlepszą ofertę ale może i jest nadzieja, że i reszta dostawców zrobić krok w stronę klienta

by Skusa on 13 listopada 2014 at 21:43. Odpowiedz #

fajne w dropssie jet to ze nie trzeba wiązać się umową, bo wiadomo rynek i usługi się zmieniają

by martyna on 17 listopada 2014 at 09:28. Odpowiedz #

[…] Przy okazji warto przywołać nową markę Netii: Dropss – Internet do 20 Mb/s bez zobowiązań za 49,90 zł. […]

by Netia – Internet przez 6 miesięcy za 1 zł « Telewizja Internet Telefon – Najlepsze oferty w jednym miejscu on 31 grudnia 2014 at 19:05. Odpowiedz #

Zostaw komentarz

Wymagane.

Wymagany. Nie publikowany.

Jeżeli posiadasz.