Multimedia – Internet od 12 Mb/s do 120 Mb/s

przez admin dnia 12 września 2013

Pora przedstawić ofertę pozostałych operatorów Internetu stacjonarnego. Dzisiejszym bohaterem jest firma Multimedia Polska, która w 2012 roku była drugim pod względem wielkości operatorem kablowym w Polsce.

 

 

Do tej pory omówiliśmy oferty:

 

Multimedia oferuje 4 prędkości Internetu stacjonarnego: 12 Mb/s, 30 Mb/s, 60 Mb/s oraz 120 Mb/s.

Wszystkie te prędkości dostępne są w wariancie umowy na czas nieokreślony jak również z umową 12-miesięczną i umową na okres 24-miesięcy.

Szczegóły:

Multimedia - Internet bez umowy czasowej

Na początek warto zaznaczyć, że Multimedia stosuje różne ceny aktywacyjne dla umów bez umowy czasowej, umowy na 12- i 24-miesiące.

Opłata aktywacyjna:

 • Umowa na czas nieokreślony: 99 zł
 • Umowa 12-miesięczna: 29 zł
 • Umowa 24-miesięczna: 1 zł

 

Poniższa tabela zawiera natomiast prędkości pobierania i wysyłania danych w poszczególnych ofertach jak również informacje o miesięcznej opłacie abonamentowej.

Multimedia - cennik internetu

Muszę powiedzieć, że niezrozumiałe jest dla mnie, dlaczego Internet w umowie 12-miesięcznej jest droższy niż internet bez umowy czasowej.

Każda z opcji standardowo przydziela adres IP w sposób dynamiczny, co może być niekorzystne dla niektórych osób. Np. uniemożliwia to stosowania serwerów domowych, do których mamy dostęp z zewnątrz.

 

Usługi dodatkowe

 

Modem WiFi

Multimedia Polska - Router WiFi

W ramach oferty Internetu Stacjonarnego Multimedia Polska, można wykupić usługę routera WiFi. Niestety usługa nie jest darmowa: za Router przyjdzie nam zapłacić 8 zł miesięcznie oraz dodatkowo trzeba będzie zapłacić opłatę aktywacyjną w wysokości 30 zł.

Dlatego też lepszym rozwiązaniem będzie kupno własnego routera WiFi. Cena nowe urządzenia zaczyna się już od 60 zł.

Szczegóły – Router WiFi od Multimedia:

 • Nowoczesny modem CISCO (obsługujący także telefon domowy)
 • Możliwość podłączenia 5 komputerów jednocześnie do sieci WiFi. (oprócz połączenia WiFi także tradycyjne wyjścia Ethernet)
 • Większa swoboda użytkowania, bez zbędnego okablowania.

 

MultiSAVER

Multimedia - MultiSAVER

MultiSAVER to usługa pełnego zabezpieczenia komputera. Niestety i w tym wypadku usługa jest płatna. Tylko dwa pierwsze miesiące kosztują po 1 zł / miesiąc, po tym okresie opłata wzrasta.

Ceny:

Pakiet multiSAVER dostępny jest w dwóch wersjach różniących się ilością dostępnych funkcji.

 • multiSAVER: antyWIRUS i antySPYWARE
 • multiSAVER PRO: antyWIRUS, antySPYWARE, antySPAM, fireWALL i kontrola RODZICIELSKA

 

Multimedia - MultiSAVER - ceny

Dodatkowo każda z opcji może posiadać licencję na 2 (typowo domowe zastosowanie) lub na 5 komputerów.

Szczegóły – MultiSAVER:

 • KOMPLETNA ochrona komputera. Chroni dane w trakcie odbierania e-maili, ściągania muzyki, korzystania z bankowości on-line czy robienia zakupów w Internecie
 • ŻADNYCH SZPIEGÓW w komputerze. Wykrycie i usunięcie potajemnie zainstalowanego oprogramowania szpiegującego z Twojego komputera zapewnia, że system działa sprawnie.
 • BEZPIECZNE dziecko w sieci. Dzięki multiSAVER można określić czas korzystania z sieci przez każdego z członków rodziny. Różne poziomy dostępu do stron pozwolą wybrać treści odpowiednie do wieku dziecka – inne dla malucha, a jeszcze inne dla nastolatka.
 • Hakerom WSTĘP WZBRONIONY. Zintegrowany firewall powstrzyma hakerów przed dostępem do komputera i dostępem do prywatnych danych
 • OCHRONA przed nieznanymi typami zagrożeń. Inteligentna technologia identyfikowania nieznanych wcześniej typów zagrożeń zapewnia najwyższy poziom ochrony.

 

megaKONTO

Użytkownicy Multimedia Internet razem z dostępem do sieci Internet otrzymują profesjonalne megaKONTO o pojemności od 300 MB do 1 GB. Może być ono wykorzystane na pocztę (nawet do 10 kont e-mail) oraz własne strony www.

Aby skorzystać z megaKONTA wystarczy zalogować się do panelu administracyjnego konta, używając w tym celu dane otrzymane podczas instalacji usługi (m.in. nazwa konta i hasło).

Dostępna przestrzeń dyskowa i liczba kont e-mail:

 • Internet o prędkości 12 Mb/s – 300 MB, 5 kont e-mail
 • Internet o prędkości 30 Mb/s – 1 GB, 15 kont e-mail
 • Internet o prędkości 60 Mb/s – 1 GB, 15 kont e-mail
 • Internet o prędkości 120 Mb/s –  1 GB, 15 kont e-mail

 

Więcej:

 

1 komentarz

[…] już oferty większości ogólnopolskich dostawców Internetu stacjonarnego (Netia, UPC, Multimedia, Vectra), pomijając największego operatora w kraju: Neostrady od […]

by Neostrada – Internet od Orange « Telewizja Internet Telefon – Najlepsze oferty w jednym miejscu on 21 września 2013 at 12:54. Odpowiedz #

Zostaw komentarz

Wymagane.

Wymagany. Nie publikowany.

Jeżeli posiadasz.