UPC – Internet bez zobowiązań od 60zł

przez admin dnia 9 lutego 2013


Na temat świetnej oferty Internetu od UPC pisałem już tutaj. Była to oferta ze zobowiązaniem się na okres 24 miesięcy. Co jednak, jeżeli planujemy mieszkać w danym miejscu przez krótszy okres czasu i 24 miesiące to dla nas zdecydowanie za dużo?

UPC - Internet bez zobowiania

Na szczęście nie jesteśmy skazani na papierkową robotę związaną z przenoszeniem usługi (która w wielu przypadkach może być korzystniejsza niż dzisiaj opisywana opcja). UPC w ofercie ma również ofertę bez zobowiązań – możemy ją zerwać kiedy chcemy z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

„Abonent i Dostawca usług uprawnieni są do rozwiązania Umowy Abonenckiej z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia, przy czym rozwiązanie Umowy Abonenckiej następuje w ostatnim dniu Okresu Rozliczeniowego, następującego po Okresie Rozliczeniowym, w którym druga strona otrzymała oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy Abonenckiej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.”

Szczegóły:

Szczegóły oferty znajdziemy na stronie operatora – UPC.pl

Poniżej przestawione są dostępne opcje Internetu wraz z prędkościami i wysokością abonamentu.

UPC - Internet bez zobowiania - ceny i prędkości

Co ciekawe w ofercie bez zadeklarowanego okresu umownego mamy dodatkową wyższą prędkość do wyboru – 150 Mb/s. W sumie do wyboru jest 5 prędkości Internetu Fiber Power: 15 Mb/s, 30Mb/s, 60Mb/s, 120Mb/s oraz 150Mb/s.

Za Internet przyjdzie nam zapłacić kolejno: 60zł za 15 Mb/s, 66zł za 30Mb/s, 80zł za 60Mb/s, 120zł za 120Mb/s oraz 150zł za 150Mb/s. Ceny Internetu są jednakowe poza najtańszą opcją 15 Mb/s, która jest droższa o 4zł od oferty na 24 miesiące.

 

Parametry techniczne – UPC Fiber Power:

Poniżej w tabeli przedstawione są parametry techniczne Internetu UPC. Obejmują one m.in. prędkość pobierania i wysyłania danych oraz liczbę komputerów możliwych do podłączenia.

UPC - Internet bez zobowiania - parametry techniczne

Dodatkowe opcje

Do Internetu możemy dokupić dwie dodatkowe opcje:

1. Bezprzewodowy Internet UPC

UPC - Bezprzewodowy Internet

Bezprzewodowy Internet UPC to usługa, pozwalająca na korzystanie z internetu bez potrzeby kablowego łączenia komputera z modemem. Dzięki wykorzystaniu technologii Wi-Fi będziemy mieli dostęp do Sieci w każdym miejscu domu.

Opłata za bezprzewodowy Internet wynosi 16zł.

Moim zdaniem jest ona zbyt wygórowana i lepiej samemu kupić router wifi (koszt 50-100zł), który będziemy mieli już na własność.

 

2. Pakiet Bezpieczeństwa UPC

UPC - Pakiet Bezpieczeństwa

Pakiet Bezpieczeństwa UPC to przygotowana dla klientów UPC wersja aplikacji Internet Security firmy F-Secure, jednego z najbardziej znanych producentów oprogramowania chroniącego komputery przed różnego rodzaju zagrożeniami.

Pakiet Internet Security zawiera:

Antywirus – chroni przed wirusami, robakami internetowymi oraz końmi trojańskimi (tzw. trojanami) pochodzącymi z internetu, płyty CD/DVD lub dowolnego innego nośnika.

Firewall – zabezpiecza Twój komputer przed atakami hakerów dzięki możliwości filtrowania danych wysyłanych i odbieranych przez komputer podłączony do internetu.

Kontrola rodzicielska – umożliwia kontrolę stron, odwiedzanych przez dzieci. Dzięki Kontroli Rodzicielskiej możesz zdecydować, które serwisy internetowe będą dostępne dla Twojego dziecka, a które zostaną zablokowane.

Ochrona przed oprogramowaniem szpiegującym – wykrywa i usuwa oprogramowanie, które może bez Twojej wiedzy przekazywać informacje na temat odwiedzanych przez Ciebie stron lub wykraść numer karty kredytowej.

AntySpam – sprawdza otrzymywane e-maili i rozpoznaje spam, a następnie umieszcza go w oddzielnym folderze. Takie wiadomości nie zaśmiecają Twojej skrzynki, a Ty sam decydujesz, co z nimi później zrobić.

 

Niestety opcja Pakiet Bezpieczeństwa dostępna jest na jeden komputer. Jest to podstawowa wada w przypadku, gdy posiadamy więcej niż jeden komputer w domu.

W takich wypadkach lepszą opcją będzie jeden z darmowych programów antywirusowych (np. Avast).

 

Więcej:

 

Zostaw komentarz

Wymagane.

Wymagany. Nie publikowany.

Jeżeli posiadasz.